انواع دانه قهوه

دانه قهوه به دو نوع اصلی عربیکا و روبوستا تقسیم می شود:

قهوه عربیکا:

این نوع قهوه بیشتر در ارتفاع 800 تا 2000 متری از سطح دریا کشت می شود و بومی سودان، یمن و اتیوپی است اما امروزه در کشور های زیادی نظیر کنیا و کشورهای آمریکای جنوبی نظیر برزیل، جامائیکا و کلمبیا و… نیز کشت می شود. میزان کافئین این نوع قهوه در مقایسه با قهوه روبوستا کمتر بوده و اسیدیته بیشتری دارد به همین دلیل طعم اندکی ترش و ملایم تر نسبت به قهوه روبوستا دارد. درختان عربیکا در مقابل آفات بسیار حساس و آسیب پذیرند به همین دلیل قیمت بالاتری از سایر انواع قهوه داشته و دارای شکل ظاهری بیضی شکل می باشند.

قهوه روبوستا:

این نوع قهوه بیشتر در ارتفاع پایین تر از 800 تا 900 متری از سطح دریا کشت می شوند و مقاومت بالایی در مقابل شرایط جوی و آفات دارند. بیشتر در کشور های جنوب شرقی آسیا کشت شده و دارای کافئین بالایی نیز هستند. از نظر شکل ظاهری دایره ای بوده و بدلیل کافئین بالا دارای طعم تلخ تری نسبت به قهوه عربیکا هستند.

درجات رست (برشتگی) :

رست روشن (Iight Roasted) رنگ دانه های قهوه در این روش رست بسیار روشن بوده و برای افرادی که تمایل به نوشیدن قهوه با طعم بسیار ملایم دارند، مناسب است.

رست متوسط (Medium Roasted): رنگ دانه های قهوه در این روش کمی تیره تر از رست روشن بوده و برنگ شکلاتی است و پس از دم آوری طعمی ملایم دارد.

رست متوسط-تیره (Medium- Dark Roasted): در این درجه رست کم کم نشانه هایی از روغن بر روی دانه قهوه پدیدار شده و طعم آن سمت تلخی می گراید.

رست تیره (Dark Roasted): رنگ دانه قهوه در این روش شکلاتی تیره و حتی سیاه است. سطح آن آغشته به کمی روغنی است که در اثر حرارت بالا در مدت زمان زیاد از دانه سبز آزاد شده و قهوه به بیشترین مقدار تلخی خودش میرسد.

 

 

دانه قهوه بو داده ماگوش Espresso Bar

دانه قهوه بو داده Espresso Bar ماگوش (Espresso Bar MAGUSH Roasted Coffee Beans)  ترکیبی از 30% قهوه نوع عربیکا از بهترین مزارع برزیل و 70% قهوه نوع روبوستا از مرغوب ترین دانه های کشورهای هند، ویتنام و اوگاندا می باشد. رست این قهوه متوسط (Medium) بوده و در کشور ایتالیا انجام گرفته و دارای عطر و طعمی بسیار دلپذیر است. ویژگی های طعمی این محصول عبارتند از: غلات ،تنباکو، شکلات تلخ ، بادام زمینی، وانیل و انواع توت. این محصول دارای میزان کافئین بالایی بوده و برای رفع خستگی و دستیابی به آرامش بسیار موثر است .از خواص و فواید این قهوه می توان به بهبود حافظه بلند مدت، افزایش توجه و تمرکز، کمک به کاهش وزن، کاهش احتمال حمله قلبی و کاهش خطر ابتلا به دیابت اشاره کرد .این نوع قهوه را پس از آسیاب کردن با درجه دلخواه می توان با استفاده از دستگاه ساز جهت تهیه قهوه اسپرسو و یا موکا پاد دم نموده و میل کرد.

 

 

دانه قهوه بو داده ماگوش Dolce Aroma

دانه قهوه بو داده Dolce Aroma ماگوش ( ِDolce Aroma MAGUSH Roasted Coffee Beans) ترکیبی از 30%  قهوه نوع روبوستا از بهترین مزارع هند و ویتنام و  70%  قهوه نوع عربیکا از مرغوبترین دانه های کشورهای برزیل، نیکاراگوئه و اتیوپی می باشد. رست این قهوه متوسط  (Medium) بوده و در کشور ایتالیا انجام گرفته و دارای عطری بسیار قوی و طعمی دلپذیر است. ویژگی های طعمی این محصول عبارتند از: غلات، جوز هندی، کارامل ، بادام زمینی، چای و گریپ فروت. این محصول دارای میزان کافئین کمتری نسبت به Espresso Bar بوده و برای افرادی که نسبت به کافئین حساسیت دارند بسیار مناسب است. از خواص و فواید این قهوه می توان به بهبود حافظه بلند مدت، افزایش توجه و تمرکز، کمک به کاهش وزن، کاهش احتمال حمله قلبی و کاهش خطر ابتلا به دیابت اشاره کرد.این نوع قهوه را پس از آسیاب کردن با درجه دلخواه می توان با استفاده از دستگاه قهوه ساز و یا موکا پاد دم نموده و میل کرد.

دانه قهوه بو داده ماگوش Top Bar

دانه قهوه بو داده Top Bar ماگوش ( Top Bar MAGUSH Roasted Coffee Beans) ترکیبی از 20 % قهوه نوع روبوستا از بهترین مزارع هند و  80%  قهوه نوع عربیکا از مرغوبترین دانه های کشورهای برزیل، و اتیوپی می باشد. رست این قهوه متوسطMedium) )  بوده و در کشور ایتالیا انجام گرفته و دارای عطری بسیار قوی و طعمی دلپذیر است.ویژگی های طعمی این محصول عبارتند از: دارچین، جوز هندی ،کارامل ، شکلات تلخ، بابونه، تمشک، آلو وگلابی. این محصول دارای میزان کافئین کمتری نسبت به Espresso Bar و Dolce Aroma بوده و برای افرادی که نسبت به کافئین حساسیت دارند بسیار مناسب است. از خواص و فواید این قهوه می توان به بهبود حافظه بلند مدت، افزایش توجه و تمرکز، کمک به کاهش وزن، کاهش احتمال حمله قلبی و کاهش خطر ابتلا به دیابت اشاره کرد. این نوع قهوه را پس از آسیاب کردن با درجه دلخواه می توان با استفاده از دستگاه قهوه ساز یا موکا پاد دم نموده و میل کرد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام
    بسیار محصولات شما عالیه،هم قیمت و هم اینکه کیفیت برابر یا به مراتب بهتر از نسکافه
    لطفا مسابقه عکاسی بزارید
    دمتون گرم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست